Ginekologia

lek. Dominika Jasińska-Stasiaczek

Empatyczna lekarka ginekolog, łącząca doświadczenie z kobiecą wrażliwością.

Specjalistka w laparoskopii, histeroskopii i zaawansowanych procedurach chirurgicznych. Członkini ESGE, certyfikowana kolposkopistka. Z pasją tworzy harmonię między tradycją a nowoczesnym podejściem. Dbałość o komfort pacjentek i innowacyjne podejście do profilaktyki to filary jej praktyki. Pracuje w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu.

lek. Dominika Jasińska-Stasiaczek

Więcej o mnie

 

Jestem specjalistą położnictwa i ginekologii. Jestem też kobietą i wiem, że spotkanie z ginekologiem jest intymną i ważną wizytą dla każdej z Nas. Dlatego istotne jest dla mnie zapewnienie miłej i indywidualnej atmosfery. Szanuję tradycję, którą łączę z nowoczesnym podejściem do problemów zdrowotnych moich Pacjentek. Stawiam na dialog i współdecydowanie o sposobie leczenia.

Specjalizuję się w laparoskopii i histeroskopii. Jestem uczestnikiem szkoleń renomowanego uniwersytetu IRCAD. Posiadam certyfikat umiejętności ginekologii endoskopowej GESEA Level 2. Wykonuję laparoskopowo zabiegi na jajnikach i przydatkach, laparoskopowe wycięcia macicy, leczę mięśniaki. Wykonuję także zabiegi mikrohisteroskopii w znieczuleniu miejscowym. Odbyłam staż w zakresie diagnostyki i leczenia endometriozy w Hospital da Luz w Lizbonie, gdzie m.in. szkoliłam się w zakresie laparoskopowego leczenia tego schorzenia. Szkolę się w technikach zaawansowanej laparoskopii u dr Marcin Misiek w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Jestem członkiem European Society for Gynaecological Endoscopy (ESGE).

Jestem certyfikowanym kolposkopistą Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy. W swoim gabinecie prowadzę szeroko zakrojoną profilaktykę raka szyjki macicy i schorzeń HPV-zależnych, polegające na szczepieniach przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego, badaniu cytologii płynnej i testach HPV oraz diagnozuję i leczę schorzenia szyjki macicy, w tym wykonuję badania kolposkopowe z jednoczasowym pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Opieram się na protokołach i rekomendacjach ASCCP i NCCN.

Pracuję w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Jest to stale rozwijający się ośrodek, kładący nacisk na rozwój technik chirurgii małoinwazyjnej, szczególnie laparoskopii i histeroskopii, w tym mikrohisteroskopii. Szpital posiada jeden z najlepiej ocenianych Bloków Porodowych w województwie śląskim. Zapewniam przez to ciągłość opieki ambulatoryjnej i szpitalnej.

Z wyrazami szacunku

lek. Dominika Jasińska-Stasiaczek

LUX-FEMINA Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska
ul. Ślęzan 34/2
41-608 Świętochłowice

luxfemina.com © 2024. All Rights Reserved