O mnie

Ginekolog kobieta Witam

Mojej pracy przyświeca troska o zdrowie i dobre samopoczucie moich Pacjentek, a położnictwo i ginekologia to moja pasja.

Jestem specjalistą położnictwa i ginekologii. Pracuję w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Katowickiego Centrum Onkologii, mieszczącym się przy ul. Raciborskiej.

Pochodzę z rodziny z lekarskimi tradycjami – moja Mama jest lekarzem położnikiem-ginekologiem. Już w liceum podglądałam pracę Mamy w gabinecie lekarskim, a na studiach uczestniczyłam w licznych dodatkowych praktykach lekarskich, zdobywając coraz większą wiedzę i umiejętności.

Kiedy w 2009 roku ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na miejsce stażu podyplomowego wybrałam Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej z Oddziałem Klinicznym Ginekologiczno-Położniczym.

Staż zakończyłam Lekarskim Egzaminem Państwowym z wynikiem, który pozwolił mi uzyskać jedyne w tamtym czasie miejsce rezydenckie z położnictwa i ginekologii na Śląsku.

Rezydenturę zakończyłam egzaminem specjalizacyjnym z wynikiem ponad dobrym.

Cenię sobie tradycję i doświadczenie starszych pokoleń, ale jednocześnie stawiam na nowoczesność, młodzieńczy zapał, chęć ustawicznego doskonalenia się i dokształcania.

Pracuję w stale rozwijającym się ośrodku, kładącym nacisk w szczególności na rozwój ginekologii onkologicznej i uroginekologii, ale także posiadającym jeden z najlepiej ocenianych Bloków Porodowych w województwie śląskim. Zapewniam przez to ciągłość opieki ambulatoryjnej i szpitalnej. A jeśli moje możliwości diagnostyczno-terapeutyczne zostaną wyczerpane, na pewno wskażę dalszą drogę postępowania, kierując się dobrem moich Pacjentek.

Pozdrawiam serdecznie

Dominika Jasińska-Stasiaczek